MAISTAS >> NUGALĖK VASAROS KARŠTĮ
SU ŠIAIS 6 MAISTO PRODUKTAIS

Kai vasarą karšta, atsigaivinti padeda ne tik šaltas vanduo, ežeras, jūra ar kitos priemonės, bet ir valgymas tikrų maisto produktų. Jie padeda atsigaivinti kai oro temperatūra ženkliai pakyla. Tam, kad išvengtumėte išsekimo, saulės smūgio, nuovargio ar bent jau pasilengvintumėte sau gyvenimą, rekomenduojame pasinaudoti mūsų patarimais. Svarbu paminėti, kad tai yra tik užkandžiai, bet ne pagrindinis maistas.

ŠTAI MANO MĖGSTAMIAUSI 6 MAISTO PRODUKTAI VASAROS LAIKOTARPIU:

kokosų vanduo

1. KOKOSŲ VANDUO

Žinomas kaip natūralus “sportinis” gėrimas. Kokosų vanduo idealiai tinka per vasaros karščius vietoj dirbtinai pasaldintų sportinių gėrimų ar retkarčiais pakeičiant vietoj stiklinės gryno vandens. Kokosų vandenyje yra nemažai kalio, kuris turi daug elektrolitų. Savybių, kurios yra svarbios išvengiant dehidratacijos, palaikant cukraus lygį kraujyje stabilų ir padeda raumenų funkcijoms ir atsigavimui. Kokosų vanduo taip pat turi mažiau angliavandenių negu paprasti sportiniai gėrimai, todėl tai puikiai tinka ir tiems žmonėms, kurie laikosi dietos. Šis “maistas” tikrai atgaivins Jus karštą vasaros dieną!

avokadas

2. AVOKADAS – PUIKUS MAISTAS

Retas atvejis, kad neįtraukčiau avokado į savo maisto produktų racioną. Vien tik todėl, kad tai yra neįtikėtinai turtingas produktas maistingumu. Šis maistas pilnas vitaminų bei mineralų tokių kaip vitaminai B ir C, kurie turi būti nuolat papildomi mūsų kūne. Sportininkams avokadai yra ypatingai naudingi. Tai pilnai naudingas produktas maistingumu, mononesočiaisiais riebalais, kurie gali padėti pagerinti jūsų širdies veiklą mažinant cholesterolį ir kraujo spaudimą. Avokaduose yra riebalų, kurie padeda jaustis ilgiau sočiam. Ir vienas papildomas avokado privalumas, kurio galbūt nežinojote. Tai vienas iš geriausių augalinės kilmės maisto produktų, kuris padeda auginti liesą raumeninę masę ir deginti riebalus.   Gali atrodyti keista, kad šis maisto produktas turintis riebalų gali padėti, tačiau tai yra gerieji riebalai. Šie riebalai padeda jausti sotumą ilgiau, reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir deginti riebalus efektyviau.

mėlynės

3. MĖLYNĖS

Šios mažos uogos yra nuostabios žmonėms, kurie mėgsta bėgioti. Mėlynės turi aukštą vandens konsistenciją, todėl vartojant jas prieš bėgimą padės Jums nedehidratuoti bėgimo metu. Jose taip pat gausu antioksidantų, kurie saugo nuo ligų, įskaitant ir širdies ligas.   Naudingas faktas: vieni mokslininkai atrado, kad bėgikai, kurie prieš 5 kilometrų bėgimą suvalgydavo mėlynių, gerasis cholesterolis pakildavo kai tuo metu insulino lygis nukrisdavo (šaltinis: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4190883/). Smagu, kad vasarą gausu mėlynių ir skanus, ir naudingas maistas!

kefyras

4. KEFYRAS. MAISTAS AR KITAS POVEIKIS?

Tai vienas geriausių probiotikų šaltinių. Kefyras naudingas gerosiomis bakterijomis, kurios stiprina imuninę sistemą, padeda palaikyti normalų kūno svorį ir užkirsti kelią žarnyno problemoms. Tai yra labai naudinga pagalba sportininkams.   Jeigu smarkiai nudegėte saulėje arba pasireiškė kitos sezoninės problemos – kefyras padės sumažinti alergijų poveikį natūraliu būdu. Kefyras gali būti naudojamas ne būtinai kaip maistas, o nudegus saulėje – kaip kompresas.

bolivinė balanda

5. BOLIVINĖ BALANDA

Šio maisto produkto populiarumas keletos metų bėgyje tikrai išaugo ir tikrai iš gerosios pusės. Tai puikus maistas, baltymų šaltinis, paminint tai, kad bolivinėje balandoje yra visos 20 amino rūgščių, kurių žmogaus organizmui reikia. Paminint ir tai, kad 10 esminių rūgščių, kurių mūsų organizmas pats nepasigamina. Jeigu jūs nevalgote mėsos arba norite tiesiog papildomo baltymų šaltinio, patiekiant bolivinę balandą kaip garnyrą prie pagrindinio patiekalo gali padėti Jums surinkti papildomų baltymų.   Vasaros metu bolivinė balanda ypatingai naudinga kai tokie karščiai. Tai yra kompleksas, be gliuteno angliavandeniai, kurie padeda palaikyti gerą energetinę organizmo būseną. Pasimėgaukite šiuo produktu!

špinatai

6. ŠPINATAI

Špinatai taip pat turėtų atsidurti Jūsų pirkinių krepšelyje šią vasarą. Kai tokie karšti orai žmogaus organizmui reikia daugiau jėgų ir energijos. Laimei, šis žalias maisto produktas galėti padėti tai padaryti.

Pasirenkant teisingą maistą, užkandžius, maisto produktus vasarą, gali pagelbėti Jūsų kūnui lengviau “atlaikyti” karščius. Pasinaudokite šiais patarimais ir Jūsų kūnas Jums padėkos!

Štai, turite 6 maisto produktus, kurie pagelbės Jums ištverti šios nuostabios vasaros karščius, tik ar jais pasinaudosite?

Būkite sveiki!
JusuAsmeninisTreneris.lt

%d bloggers like this: