Neseniai vienoje knygoje perskaičiau frazę, kuri labai apibrėžia mus: gyvenimo higiena. Tai švari mityba, mąstymas, gyveno ritmas.

Argi šie keli žodžiai nepriverčia susimąstyti apie kiekvieno iš mūsų gyvenimo higieną? Ir kodėl jos reikia laikytis? O gal nereikia? Juk tiek sklando nuomonių, kad reikia jaustis laisvam, neriboti savęs taisyklėmis (ką valgyti ir ko ne, sportuoti ar ne). Aš galvoju, kad reikia atrasti savo aukso viduriuką, kuomet nereikės stipriai savęs varžyti, bet ir nebūti neatsakingam už save ir savo gyvenimą. Nes juk taip lengva pasileisti nuo „virvelės“…

Taigi, higiena: švari mityba, subalansuotas maistas. Kam to reikia? Mums! Mūsų kūnui, sveikatai, gerai savijautai. Paprastai tariant, kad energijos nepristigtų visą dieną, kad būtume darbingi, o ne apsnūdę darbe. Kad nesirgtume keičiantis metų laikams ir nereiktų gerti nesibaigiančių antibiotikų dozių. Kad nereiktų galvot apie nepageidaujamas padidėjusias kūno vietas ir laikytis dar ir dar vienos dietos prieš didžiąsias metų ar šeimos šventes. Ech, tas trumpalaikis trokštamas efektas, kuris ir yra TRUMPALAIKIS, nes norime visko čia ir dabar. Bet, deja, niekas nevyksta greitai. Viskas vyksta savo laiku ir kokybiškai.

Mąstymas. Tikriausiai visi dažnai perskaitome ar išgirstame, kad reikia mąstyti teigiamai ir viskas pasikeis. Tie, kas tai propaguoja, žino, kad iš tikrųjų keičia gyvenimą. O kiti, kurie nesusilaiko pasiskųsti, paliūdėti dėl praeities arba gilintis į nedidelę problemą (kalbu apie chroniškus skundus, pasibėdavojimus), galvoja, kad tai nesąmonė. Niekas nesikeis, jei mintyse kartosiu, kad esu laimingas. Ir jie teisūs, iš tikrųjų teisios abi pusės. Juk apie tai ir kalbame – apie mąstymą. Kaip galvosi, taip ir bus. Ištikus nedidelei bėdai, negalvokime kaip mums nepasisekė, galvokime, kaip greit surast optimalų sprendimą. Ir toks visada bus, nes mes turim daugybę naudingos informacijos galvose. Norit pradėt sportuot – pradėkit šiandien ar vėliausiai ryt, nes vėliau – vėliau seks tik pasiteisinimai. Tūkstantis pasiteisinimų. Turit idėją kaip užsidirbti papildomų pinigų, įgyvendinkit ją – galvokit, kurkit, ieškokit naujų naudingų pažinčių, įsivaizduokit savo pasisekimą. Nekurkit iliuzijų apie blogus dalykus, nes tokie jūsų mintis persekios, stabdys nuo bet kokio progreso. Jei nejudat – einat atgal.

Gyvenimo ritmas pas dažną iš mūsų brėžia tokią nesibaigiančią spiralę, kad sunku ją ir sustabdyti. Tik skirtumas toks, kad vieno spiralė gali leistis žemyn, kito – kilti aukštyn. Visa galva pasinerti į darbus, nutrūktgalviškai lakstyti per kelias darbovietes, vaikų mokyklas ir darželius ir pabaigos nematyti. O kur AŠ? Kur mano prioritetai, kuriuos kažkada dėliojausi tarsi didvyris ir žūtbūt pasižadėjau sau jų laikytis. Jie keičiasi. Keičiamės mes. Ir tai yra labai gerai. Tik stenkimės išlaikyti tą spiralę kylančią aukštyn, stenkimės iš visų jėgų skirti laiko ir sau, ir bendravimui su įdomiais žmonėmis, ir asmenybės tobulėjimui, bei fizinei veiklai. Pasistenkim savo gyvenime išlaikyti sveiką ritmą, net jei ir daug dirbame, nepamirškime, kad kūnas turi ir pailsėti. Mokėkime ne tik kokybiškai dirbti, bet ir kokybiškai ilsėtis. Taip žmones priveda prie lovų pragaištingai persekiojantys stresai, ir stebimės – ei, aš esu sveikas, kodėl susirgau? Kūnas pats padiktavo, kada reikia pristabdyti ir skirti laiko sau: tik jei pamiršote kurį laiką save, dabar dienas leisite lovoj su vaistais. O vaistai, žinoma, gydys tik simptomus, o ne ligas.

Būkime atsakingi už savo gyvenimą!

%d bloggers like this: